[CLJ] Kompletna majówka Medalików

W trakcie majowego tygodnia nasze zespoły rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów po raz drugi z rzędu wygrały wszystkie trzy spotkania.

CLJ U-19

W niedzielę, 5 maja podopieczni Sebastiana Żebrowskiego zwyciężyli w trzecim kolejnym meczu, pokonując w delegacji Sandecję Nowy Sącz 4:0.

W 15. minucie Tomasz Szczepaniak zainicjował akcję, którą wykończył kilkanaście sekund później uderzeniem głową. W tej sytuacji piłkę dośrodkowywał Nikodem Kitowski. Na 10 minut przed przerwą Tomasz Szczepaniak zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując prostopadłe podanie od Tobiasza Mrasa.

Po zmianie stron zespół Medalików w dalszym ciągu przeważał na murawie i dążył do zdobycia kolejnych bramek. Dwa kolejne gole dołożyli rezerwowi. W 66. minucie Antoni Uchroński złamał z piłką do wnętrza pola karnego i mocno uderzył pod poprzeczkę. Wynik ustalił w 80. minucie Jakub Łukasiewicz, finalizując kontrę Medalików.

Dzięki tej wygranej juniorzy starsi Rakowa przesunęli się w tabeli na 10. pozycję. Na 4 kolejki przed końcem rozgrywek przewaga Medalików nad strefą spadkową wynosi 6 “oczek”. W następnym meczu zespół trenera Żebrowskiego zagra na własnym boisku z Wisłą Kraków.

Sandecja Nowy Sącz - Raków U-19 0:4

Bramki: Szczepaniak (15’, 35’), Uchroński (66’), Łukasiewicz (80’)

CLJ U-17

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Mizgałę w miniony czwartek na własnym boisku odniosła zwycięstwo nad Arką Gdynia w stosunku 4:0. Dla juniorów młodszych Rakowa był to trzeci z rzędu mecz z czystym kontem.

W pierwszej części meczu będąca w ostatnim czasie w dobrej formie Arka Gdynia okopała się głęboko na własnej połowie. Przewagę Medalików zdołał udokumentować gol zdobyty w 24. minucie przez Patryka Grabowskiego.

Po zmianie stron swój najlepszy kwadrans rozegrali goście. Wówczas zespół z Gdyni starał się zagrozić bramce Rakowa U-17 i miał szansę na to, by doprowadzić do remisu. Podopieczni Michała Mizgały ponownie złapali jednak swój rytm i końcówka spotkania należała do nich. Najpierw, w 71. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Patryk Grabowski. Kwadrans później szarżą przy linii końcowej popisał się Nikodem Kossakowski, który wystawił piłkę Janowi Mordace. Rezerwowy nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry najmłodszy na boisku Maksym Pluta.

W końcówce sezonu juniorzy młodsi Rakowa w dalszym ciągu napierają na czołową trójkę grupy zachodniej CLJ U-17. Strata do trzeciego w tabeli Lecha Poznań wynosi 2 punkty. Do pierwszych dwóch miejsc gwarantujących udział w grze o medale Medaliki tracą 6 “oczek”.

W następnej kolejce zespół U-17 zagra wyjazdowe spotkanie z Lechią Zielona Góra.

Raków U-17 – Arka Gdynia 4:0

Bramki: Grabowski (24’, 71’), Mordaka (86’), Pluta (90’)

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa w pierwszy dzień maja wygrali na własnym boisku z sąsiadującym w tabeli Górnikiem Zabrze 4:1.

Początek meczu upłynął pod znakiem walki w środku pola. W 32. minucie to goście szybko i skutecznie zaatakowali bramkę strzeżoną przez Karola Surzyna, a do siatki trafił Kajetan Fal. Ten gol obudził podopiecznych Adama Studnickiego, którzy 4 minuty prowadzili już 2:1. W tym czasie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maksym Pluta.

W drugiej części spotkania zawodnicy Górnika nie mieli wiele do powiedzenia. Trzy minuty po wznowieniu gry przewagę Rakowa U-15 zwiększył gol Krystiana Siedlaczka. Czwartą bramkę po solowym rajdzie zdobył w 77. minucie Patryk Bojek.

Trampkarze Rakowa w dalszym ciągu plasują się na 2. pozycji grupy C CLJ U-15. Ich strata do Śląska Wrocław wynosi 6 punktów, natomiast przewaga nad trzecim Górnikiem Zabrze wzrosła do 10 “oczek”. W następnym meczu zespół U-15 zagra u siebie z Zagłębiem Lubin.

Raków U-15 - Górnik Zabrze 4:1

Bramki: Pluta (33’, 36’), Siedlaczek (43’), Bojek (77’) – Fal (32’)